سنگ پا از جمله موادی است که منبع تشکیل آن گدازه های آتشفشانی است که پس از فوران سرد میشوند;سوراخهای سنگ پا نیز ناشی از گازی است که سنگهای گدازه در هنگام سرد شدن از خود متصاعد می کنند.

با بالا رفتن سن مخصوصا در افرادی که اضافه وزن دارند پوست پاشنه پا ضخیم میشود;با ضخیم شدن پوست، پاشنه پا ترک برداشته و این میتواند باعث عفونت شده و همچنین درد ترکها را نیز به همراه داشته باشد.

به لحاظ داشتن ماهیت خوب سایندگی;از این محصول برای از بین بردن سلولهای لایه مرده پوست در کف پا استفاده میکنند;لازم به ذکر است که امروزه نوع پلاستیکی سنگ پا نیز تولید و استفاده میشود.

 

نحوه استفاده از سنگ پا:

از سنگ پا حداقل دو بار در هفته باید استفاده نمود;قبل از استفاده باید کف پا کاملا خیس شده و رطوبت را جذب کرده باشد.این باعث میشود که پوست پاشنه پا نرم شود;سپس با سنگ پا و با حرکات دایره ای شکل روی پوست کف پا کشیده تا پوستهای اضافی و مرده برداشته شود.

بهتر است بعد از سنگ پا زدن;به کف پا و به ویژه پاشنه پا کرم مرطوب کننده زده شود تا پوست آن قسمت نرم تر شده و سلامت و زیبایی پاشنه و کف پا را به همراه داشته باشد.

انتخاب سنگ پا:

در انتخاب سنگ پا باید دقت نمود تا سطح آن خیلی زبر و تیز نباشد تا موجب خراش در سطح پوست و انتقال میکروبها نگردد.

از آنجایی که با استفاده کردن از سنگ پای مشترک;بیماریهای قارچی و میکروبی می تواند انتقال یابد لذا اکیدا توصیه میشود که هر فردی سنگ پایی جداگانه داشته باشد.

بعد از استفاده از سنگ پا آنرا با یک برس;کاملا تمیز کرده و در محیط خشک نگهداری کنید ;زیرا محیط مرطوب باعث جمع شدن قارچ و در نتیجه آلودگی و انتقال بیماری از طریق کف پا میشود.

خواص درمانی سنگ پا:

گفته میشود سنگ پا زدن; سر درد های شدید را برطرف میکند.دلیل آنهم اینست که مواد زاید و میکروبها از بالاترین نقاط بدن به کف پا منتقل میشود که پس از شستشو از بین میروند.

همچنین اگر سنگ پا زدن به مدت چند دقیقه ادامه یابد;سیستم خون رسانی بهبود یافته و این می تواند در بیماران دیابتی باعث تنظیم انسولین خون گردد.

این محصول را میتوانید از داروخانه ها و مراکز فروش محصولات شوینده و بهداشتی تهیه نمایید.

 

نوشته شده توسط تیم تحقیق سایت شوینده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *