پودرهای لباسشویی با توجه به کاربردشان به سه دسته عمده تقسیم بندی میشوند:

  • پوردهای لباسشویی برای لباس و پارچه های سفید
  • پودرهای لباسشویی برای لباس و پارچه های رنگی
  • پودرهای لباسشویی برای البسه کودک

 

پودرهای لباسشویی برای لباس و پارچه های سفید:این نوع پودرها دارای قدرت پاک کنندگی و لکه بری بیشتری نسبت به پودر ماشین لباسشویی برای لباسهای رنگی هستند.

همچنین این نوع پودرها در صورتیکه خوب و مرغوب باشند بایستی حالت براقی و درخشندگی خاصی به البسه سفید بدهند.این درحالیست که اگر از نوع بی کیفیت و غیر استاندارد این پودرها استفاده شود، به مرور زمان پارچه و لباسهای سفید را کدر کرده و رنگ آنها را مایل به زرد میکند.همچنین باعث کاهش طول عمر البسه نیز میگردد.ضمن اینکه به دلیل بی کیفیت بودن این پودرها ممکن است مقداری قارچ و باکتری در بین الیاف البسه باقی گذارد.

لذا مهم است که برای لباسها و پارچه های سفید از یک پودر استاندارد و با کیفیت استفاده گردد تا باعث تمیزی بهتر،طول عمر بیشتر و ظاهر زیبای آن گردد.

پودر رختشویی

از نظر شکل ظاهری نیز میتوان گفت بر روی جعبه یا بسته پودرها برای برندهای خارجی کلمه white و برای برندهای ایرانی نیز عبارت “مخصوص البسه سفید” درج شده است.همچنین ممکن است بر روی جعبه پودر نیز تصویر گلهای سفید و یا اشخاصی که لباس سفید بر تن دارند قرار گرفته باشد.

 

پودرهای لباسشویی برای لباس و پارچه های رنگی:فرمولاسیون ساخت این پودرها به گونه ای است که در صورتیکه مرغوب باشند به رنگ پارچه آسیبی نمیزنند ضمن اینکه لکه های چربی و چرکهای پارچه را از بین میبرند.

این درحالیست که درصورتیکه کیفیت پودر لباسشویی پایین و غیر استاندارد باشد پارچه را به خوبی تمیز نکرده و رنگ پارچه را خراب میکند.همچنین ممکن است کیفیت پودر آنقدر پایین باشد که حتی باعث پوسیدگی و از بین رفتن پارچه شود. به همین علت است که انتخاب پودر لباسشویی اهمیت به سزایی دارد.بهتر است برندی را که برای خرید پودرهای لباسشویی انتخاب میکنیم تحت لیسانس باشند.همچنین برای البسه رنگی حتما روی پودر را خوانده تا از نوع کاربرد پودر اطمینان حاصل کنیم.

برای برندهای خارجی کلمه color یا colour بر روی جعبه یا بسته پودر درج شده است.در برندهای ایرانی اگر دقت کرده باشید برای لباسهای رنگی معمولا تصویر چند پارچه رنگی و یا گلهای رنگی بر روی جعبه پودر درج شده است.

پودرهای لباسشویی برای لباسهای کودک:معمولا این پودرها به عنوان پودر صابون شناخته میشوند که در اصل خرده های صابونهای مخصوص میباشند.

در فرمولاسیون تهیه و ساخت این پودرهای از موادی استفاده شده که آلرژی کمتری دارند.رایحه ای که در این پودرها استفاده شده نیز کمتر است.بر روی جعبه این پودرها نیز تصویر یک کودک درج شده است.

 

 

نوشته شده توسط تیم تحقیق فروشگاه اینترنتی شوینده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *