به طور کلی هر شخص پس از استفاده از یک شامپو، اگر در موهایش بهبودی حاصل شود و یا وضعیت موهایش بد شود در هر دوحالت آن را به شامپوی استفاده شده نسبت میدهد.

با توجه به اینکه نوع موهای هر فرد متفاوت است، شامپوی مورد استفاده نیز باید متناسب با موها استفاده شود.

به طور کلی سه نوع شامپو (بسته به نوع مو و پوست سر) برای موها استفاده میشود:معمولی،خشک و چرب.

انتخاب یک شامپوی مناسب

عدم استفاده از شامپوی مناسب باعث کدر شدن و آسیب رساندن به موها میشود.بعد از پیدا کردن یک شامپوی مناسب و همچنین روش استفاده صحیح از آن میتوان با خیال آسوده نسبت به شستشوی موها اقدام نمود.

کیفیت ماده اولیه استفاده شده در شامپوها و همچنین فرمولاسیون به کار رفته در ساخت آنها و نیز رعایت کردن اصول بهداشتی در خطوط تولید شامپوها،از مهمترین عوامل یک شامپوی خوب و با کیفیت است.

معمولا در برچسب روی شامپوها مواد و ترکیبات استفاده شده در ساخت شامپو درج گردیده است.

تمامی شامپوها دارای مواد سورفکتانت (تمیز کننده اصلی شامپوها) هستند که این مواد باعث از بین رفتن کثیفی و چربی مو میشوند که در موقع آبکشی ،مواد فوق به همراه کف از بین میروند.

میزان مصرف شامپو در هر بار شستشوی سر بستگی به مقدار چربی و کثیفی مو و پوست سر دارد.همچنین میزان موها (بلندی یا کوتاهی) به مقدار مصرف شامپو وابسته است.باید دقت نمود در هنگام استفاده از شامپوها، کف حاصل از شامپو تمام موها را در بر بگیرد. زمان مصرف شامپو نیز زمانی است که تمام موی سر کاملا خیس شده باشد.

برای شستشوی موها از آب گرم استفاده شود و هرگز از آب داغ استفاده نشود.لازم به ذکر است دمای آب جهت شستشو نیز بستگی به عواملی مانند ضخامت موی سر دارد.

همچنین شامپو باید روی تمام موی سر پخش شود و سپس به آرامی با نوک انگشتان روی پوست سر و مو ماساژ داده شود.بهتر است شامپو حدود 2 دقیقه روی سر بماند و سپس اقدام به آبکشی نمود.

 

 

نوشته شده توسط تیم تحقیق فروشگاه اینترنتی شوینده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *